DÜŞTEN GERÇEĞE
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE

Dünya’da sadece Ankara Gölbaşı’nda yetişen “SEVGİ ÇİÇEĞİ”ni sembol olarak seçen Ankara Konağı, Ankara’nın kültürel mirasını modern yaşam çizgileri ile birleştiren seçkin bir mimariye, merkezi konuma ve geniş bir otopark alanına sahiptir.

Ankara manzaralı Konakta 2.500 kişiye kadar “Toplantı”, “Balo”, “Nikah”, “Düğün” ve “Kına” gibi organizasyonlar yapılmaktadır. “Modern”, “Klasik”, “Lüks”, “Otantik” ve “Antik” tarzlarda dizayn edilen ve her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilen salonlardan uygun olanı profesyonel kadrolarımız eşliğinde seçilebilir.

Ankara Konağı’nda yer alan Restaurantta, başta Ankara’ya özgü yemekler olmak üzere, geleneksel ve modern Türk Mutfağının pek çok lezzeti tadılabilir. 400 kişilik kapasiteye ve iki adet “VIP” salona sahip olan Konak Restaurantta yemek dışında “Kahvaltı”, “Brunch” ve “Cafe” hizmetleri de sunulmaktadır.

Ankara Manzarası eşliğinde ve en az beş yıldız kalitesinde verilen hizmetlerin yanı sıra Ankara Konağı, Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı bir şehir müzesi işlevi de görmektedir. Bu çerçevede, Konağa gelen yerli ve yabancı turistlere Ankara hakkında bilgilendirici sunumlar yapılmaktadır.